-Fantasia Forumları-
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

-Fantasia Forumları-

Fantastik kitap, çizim, dizi, film, yazı forumları

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Avatar (Bir Yönetmenin Yıllardır Hayalini Kurduğu Film)

YazarMesaj
Massera
Admin
Massera

Aktiflik : 213
Başarı Sistemi : 0

Avatar (Bir Yönetmenin Yıllardır Hayalini Kurduğu Film) Empty
MesajKonu: Avatar (Bir Yönetmenin Yıllardır Hayalini Kurduğu Film)   Avatar (Bir Yönetmenin Yıllardır Hayalini Kurduğu Film) Icon_minitimePaz Ocak 24, 2010 4:53 pm

Avatar (Bir Yönetmenin Yıllardır Hayalini Kurduğu Film) Avatar-film-afisi-500x748

400 milyon Dolar'lık bütçe ve 10 yılı aşkın yapım aşaması ile ilgileri üzerine çeken şimdiden efsane olmaya aday bir film. Ayrıca 3 boyutlu olması da cabası. Görsel bir cümbüş olduğunu söylesem bile yetersiz kalırım filmi anlatmakta. Tamamen yeni bir dünya kurmuşlar anlaşılan bu 13-14 yılda. Hayvanından, çiçeğinden- böceğinden, ağaçlarından, insanından, yerçekiminden, atmosferinden, biyokimyasal yapısından tutun, daha birçok şeye kadar yeni-yeni-yeni bir dünya tasarlanmış. Herşey farklı. Gece ormanda yürürken ayak bastığınız yerden ışık çıkıyor ve ayağınızı kaldırdığınızda ışık sönüyor. Ormanlar geceleri fosfor gibi parlıyor. Bizim dünyamızda en yırtıcı yaratıkların bile baş edemeyeceği derecede tehlikeli yaratıklarla dolu. Bu Na'vi ırkının (Pandora uydusunun insanları) boyu da nerden baksanız 3 metreyi geçiyor. Maneviyat ve ruhani yapı tüm gezegende küresel bir çapta yayılmış ve her şey enerji tabanlı. Yeni bir dil tasarlanmış ve bu dilin yapısı dünyadaki hiç bir dille benzer değil. Dili tasarlayanlar ise dil bilimcileri.

Avatar (Bir Yönetmenin Yıllardır Hayalini Kurduğu Film) Avatar-2009-001

Filmde görsel açıdan hiçbir masraftan kaçınılmamış ve harika bir yapım çıkmış ortaya. Filmi izlerken büyülendim. Herşey animasyon ama gerçekten de ayırt edemiyorsunuz. tek göze çarpan şey animasyonların renklerinin çok canlı olması ama bunu o dünyanın atmosferine bağlıyorum. Işığın yayılışı bile farklı çünkü geceleri gökte bir sürü ay görünüyor. Ve Pandora uydusunun ait olduğu gezegen ise göğün yarısını kaplıyor ve büyük bir ihtişamla parlıyor. teknoloji gelişmemiş. İnsanlar klan olarak yaşıyorlar.

Ayrıca bu kadar emeği, bu kadar yılı bir film için harcayacaklarını sanmıyorum. Zaten filmin devamının çıkacağını veren sinyali son sahnede aldım. Bu filmin devamı çıkar, hatta kesinlikle çıkacaktır. Bu kadar kurgu, tasarı tek film için tasarlanmaz. Devamı olan filmleri heyecanla bekliyorum.

Avatar (Bir Yönetmenin Yıllardır Hayalini Kurduğu Film) James-Cameron-s-Avatar-movie-trailer-2--HD

HERKESE ŞİDDETLE TAVSİYE EDİYORUM. NE YAPIN EDİN BU FİLME GİDİN. BU FİLM SİNEMA DÜNYASININ PEYGAMBERİDİR! İLERİDE BİZİ BEKLEYEN YAPIMLARI HABER VEREN ÇOK BÜYÜK BİR SİNYALDİR.

SİNEMAYA GİDİN. İZLEYİN. HAYATINIZDA BENZERİ İLE HİÇ KARŞILAŞMADIĞINIZ BİR FİLM İLE KARŞILAŞACAKSINIZ.

Ah, ah, Charlie Chaplin bu filmi izleseydi, sinema salonu çıkışında yoğun bakıma alırlardı. Avatar (Bir Yönetmenin Yıllardır Hayalini Kurduğu Film) Wink

Avatar (Bir Yönetmenin Yıllardır Hayalini Kurduğu Film) 5D6AE04EC946EFE963C5EED9A3505
https://fantasia.forummotion.com

Avatar (Bir Yönetmenin Yıllardır Hayalini Kurduğu Film)
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Bana Bir Film Tanıt, İçinde Senden Bir Parça Olsun
» Berlin Film Festivali - en iyi kısa film
» Film Danışma Hattı
» twilight film hataları...
» 10 dakika - AVRUPA EN İYİ KISA FİLM ÖDÜLÜ - Ahmed Imamovic